czwartek, 14 czerwca 2012

W tym kraju narzekaniem się żyje

KACEZET I DREADSQUAD-"MARUDA"

Narzekanie to podobno narodowa cecha Polaków. Trudno się nie zgodzić, bo z każdej strony nieustannie słychać skargi. Prosty przykład: mróz -20stopni: "Ale zimno! Kiedy w końcu przyjdzie lato???". A kilka miesięcy później: piękne słońce, 30 w cieniu i: "Jest za gorąco! Gdzie jakieś ochłodzenie?" Takie postępowanie wiąże się z tym, że "wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma". To co jest blisko staje się opatrzone, osłuchane, mamy po prostu przesyt tego. Ale intryguje nas to, co pozornie nieosiągalne - bogactwo, sława itp. itd. (och tak, piszę to z ironią, bo żal mi ludzi, których życie jest wyłącznie pogonią za tym). Dlaczego? Bo nie znamy smaku tej rzeczy. Bo człowiek jest z natury odkrywcą i chce poznawać coraz więcej i więcej. Jednak chcę zwrócić uwagę na to, że inne, nieznane, obce wcale nie znaczy lepsze. Często jest wręcz przeciwnie. No bo zastanów się - na pewno znasz osoby, które postanowiły coś w swoim życiu zmienić, zacząć żyć na własną rękę, a po jakimś czasie wróciły. Czemu? Bo tu mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa. I ktoś kto mnie zna pewnie posądziłby mnie o hipokryzję, bo - ja każdy Polak- lubię sobie czasme ponarzekać. Nie ma znaczenia jak bardzo to potępiam, ale jak człowiek sobie tak od serca pomarudzi, to mu się od razu lepiej robi :D.
Pozdrawiam,Nikola. 

4 komentarze:

 1. fajny blog:) dodalam sie obserwatorow licze na rewanz:D http://sennierealny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. świeetny blog ;)
  bd tu wpadać ;p

  ewaa-farnaa-ef.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny blog i wg. ale dlaczego prawie w każdym blogu piszesz inną czcionką? To tak dziwnie wygląda. Musisz zorganizować, zdecydować jaką czcionką piszesz. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny blog, mam nadzieje, że się odwdzięczysz i skomentujesz mój blog. ♥:
  http://nicdrugirazsieniezdarza.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

UWAGA! UWAGA! UWAGA!
Odwdzięczamy się za obserwowanie i komentowanie jednakże mamy tak jak każdy blog pewne zasady które trzeba przeczytać w regulaminie. Zwłaszcza ta informacja do osób które używają tzw. zasady "coś za coś".
Z góry dziękujemy za pozostawiony ślad po sobie ;)

P.S. LINK DO WASZYCH BLOGÓW ZOSTAWIAJCIE W KOMENTARZACH