niedziela, 10 czerwca 2012

Tolerancja i bycie sobą w cieniu reggae

Dzisiaj drobne poruszenie klipu Grubsona-"Będąc sobą".No tak i ja zahaczam wreszcie o ten temat. Dość często dziś wałkowany, prawda? Ciągle powtarza się: BĄDŹ SOBĄ! Ale czy mówią nam co to oznacza? Czy dają wskazówki w odnajdywaniu tożsamości? Hmm... Chyba nie. I dlatego dzieje się to, czego oglądać nie chcemy: pełno ludzi podrabiających innych - czy to sławnych, czy nawet kolegów. "Człowiek ksero wart mniej niż zero". Pewnie nie raz widzieliście gdzieś to zdanie. Dlaczego zapada w pamięć? Bo jest prawdziwe (a że rymik występuje to już inna sprawa :P). W tracku Paktofoniki "Ja to ja" (z Gutkiem na feat'cie ;)) w zwrotce Rahima: "Jeśli kopiuję to tylko w punktach ksero. Gdy ktoś powiela kogoś uważam go za zero".No tak, stara dobra Paktofonika. Kopiowali? Nie. Byli właśnie jednym z pierwszych hip-hopowych składów w Polsce. Chwała im za to. Odbiegłam trochę od GrubSona - sorry, już wracam :P. W dzisiejszym świecie bardziej liczy się opakowanie. Bo kogo obchodzi, co ma do powiedzenia ktoś, kto "źle" wygląda? Przecież, aby moje zdanie się liczyło powinnam mieć takie same buty jak ona, koszulkę jak kolejna i fryzurę jak cała tamta grupa -,-. A jeśli taka nie będę? No to moja strata - nie jestem godna wysłuchania. Pozdrawiam wszystkich, którzy tak myślą bardzo serdecznie. Srodkowym palcem.A co się dzieje jeśli nie jesteś pustą kopią? Stajesz się inny. Czujesz na sobie ten wzrok? Oni właśnie cię oceniają. Jak myślisz, pozytywnie? Mogę się założyć, że nie. Ale nie martw się - nie tylko ciebie. I ich ocena nie jest nic warta. Nie znają cię, a mimo to mają o tobie złe zdanie. Jakie to miłe, prawda? A wiesz jaką najgorszą rzecz możesz zrobić? Upodobnić się do nich tylko po to, by uważali, że jesteś spoko. "Jedni Cię kochają, drudzy nienawidzą. Za Tobą przepadają, za Tobą z Ciebie szydzą." Tak to już jest. I nie ma po co tego zmieniać. Zawsze będą równi i równiejsi. Tylko proszę: NIE KOPIUJ! NIE PRÓBUJ NA SIŁĘ UDAWAĆ KOGOŚ, KIM NIE JESTEŚ. AMEN.


7 komentarzy:

 1. fajny wbij na mój
  http://uszy-oczy-dlugie-wlosy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny... Grubson - będąc sobą ♥ świetna nutka, oraz blog . Będe wbijać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny blog ;) Uwielbiam Grubsona :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Po pierwsze, to fajny pomysł na bloga, a po drugie, to mądrze piszesz. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Super notatka i fajnych duzo informacji :)
  Prosze skomentuj mi tez bloga i dziekuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. http://perfectclothesareperfectlove.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 7. łał, na prawdę extra, ja też kocham reagge. Ale nie o tym jest mój bloog. Wbijaj do mnie ; intense-music.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

UWAGA! UWAGA! UWAGA!
Odwdzięczamy się za obserwowanie i komentowanie jednakże mamy tak jak każdy blog pewne zasady które trzeba przeczytać w regulaminie. Zwłaszcza ta informacja do osób które używają tzw. zasady "coś za coś".
Z góry dziękujemy za pozostawiony ślad po sobie ;)

P.S. LINK DO WASZYCH BLOGÓW ZOSTAWIAJCIE W KOMENTARZACH